Стать партнером

Диагностика труб канализации: условия и правила ревизии

10.10.2021
Диагностика труб канализации: условия и правила ревизии

Проблеми із системою каналізації одні з найнеприємніших. Несправності можуть бути пов’язані як з експлуатацією, так і з помилками, допущеними під час будівництва або в процесі реконструкції. Як наслідок — постійні аварії та систематичні засмічення системи.

Навіщо потрібна діагностика

Перевірка стану допомагає запобігти глобальним несправностям. Діагностику проблем проводять за допомогою відеообладнання зсередини системи. Метод використовують у таких ситуаціях:

  • Несправна робота каналізації. Інспекція дає змогу встановити точну локалізацію аварійної ділянки.
  • Контролює якість установки або ремонту системи з діагностикою внутрішніх поверхонь труб та стану швів примикання.
  • Коригування схеми. У складних проектах зручно перевіряти розведення як зовні, так і зсередини, оптимізуючи роботу каналізації.

Оцінка видимої частини рідко призводить до виявлення проблем, оскільки основні труби приховані. Для того щоб перевірити внутрішній стан, потрібна відеодіагностика.

Як виконується очищення

Причинами виникнення засмічень стають потрапляння сторонніх предметів, накопичення стоку волосся, кухонних відходів та інших забруднювачів. Усе це пов’язується жировими відкладеннями. Скріплююча складова займає в загальній масі не більше 5-8%, при цьому саме завдяки жирам затримується до 90% неорганічних і органічних відходів. У сталевих трубопроводах жир стає основою у розвиток відкладень на стінах.

Труби прочищають такими методами:

  • Механічним.
  • Тепловим.
  • хімічним.

Стійкі засмічення видаляються з використанням комбінованої схеми очищення. При виборі способу враховують матеріал трубопроводів каналізаційної системи.

Який тип труб найбезпроблемніший

На зміну виробам із металу прийшли полімери. Пластикові магістралі витісняють сталь, що піддається корозії, з огляду на кращі експлуатаційні характеристики.
Виробники пропонують:

  • Поліпропілен (ПП)
  • Полівінілхлорид (ПВХ)

Перший варіант йде в стандартному та композитному виконанні з армуванням з алюмінію та склопластику. Посилені вироби краще опираються тепловому розширенню, забезпечуючи більшу стабільність та міцність труб. У системі гарячого водопостачання термін служби становить 50 років, для холодного ресурс підвищується вдвічі.
Інший тип виробів відрізняється підвищеною міцністю. Гладка поверхня запобігає осіданню відкладень, що забезпечує стабільність напору. Властивості полівінілхлориду дозволяють прокладати як внутрішні, так і зовнішні системи відведення стоків.

Можливості систем із пластику

Каналізаційні труби маркують кольором залежно від міцності. Сірі менш стійкі до механічних пошкоджень, помаранчеві витримують значні навантаження – такою магістралі можна без побоювань ходити. За сукупністю експлуатаційних характеристик вироби із пластику перевершують сталеві аналоги.
Залишилося буквально одне питання, яке викликає сумнів: «Чи можна заливати систему бетоном».
Операція із замуровування пластикової магістралі ведеться з урахуванням властивостей матеріалу. Рідкі стоки транспортуються за умов широкого температурного інтервалу, що викликає у трубі напруга, що з тепловим розширенням стінок. Для зниження навантаження необхідно створити амортизаційний бар’єр, покривши поверхню зовні кількома шарами поліетиленової плівки. Додатковий плюс простої дії – захист кільцевих гумових ущільнювачів.
Щоб каналізація працювала справно, потрібно лише дві умови: відповідні труби і періодична діагностика контуру.