Діагностика труб каналізації: умови та правила ревізії
12.10.2021
Проблеми із системою каналізації одні з найнеприємніших. Несправності можуть бути пов'язані як з експлуатацією, так і з помилками, допущеними під час будівництва або в процесі реконструкції. Як наслідок — постійні аварії та систематичні засмічення системи.
Для чого потрібна діагностика
Перевірка стану допомагає запобігти глобальним несправностям. Діагностику проблем проводять за допомогою відеообладнання зсередини системи. Метод використовують у таких ситуаціях:
-
Несправна робота каналізації. Інспекція дає змогу встановити точну локалізацію аварійної ділянки.
-
Контроль якості установки або ремонту системи з діагностикою внутрішніх поверхонь труб та стану швів примикання.
-
Коригування схеми. У складних проектах зручно перевіряти розведення як зовні, так і зсередини, оптимізуючи роботу каналізації.
Оцінка видимої частини рідко призводить до виявлення проблем, оскільки основні труби приховані. Для того щоб перевірити внутрішній стан, потрібна відеодіагностика.
Як виконується очищення
Причинами виникнення засмічень стають потрапляння сторонніх предметів, накопичення стоку волосся, кухонних відходів та інших забруднювачів. Усе це пов'язується жировими відкладеннями. Складова, що скріплює, займає в загальній масі не більше 5-8%, при цьому саме завдяки жирам затримується до 90% неорганічних і органічних відходів. У сталевих трубопроводах жир стає основою для розвитку відкладень на стінах.
Труби прочищають такими методами:
-
механічним;
-
тепловим;
-
хімічним.
Стійкі засмічення видаляються з використанням комбінованої схеми очищення. При виборі способу враховують матеріал трубопроводів каналізаційної системи.
З яким типом труб найменше проблем
На смену изделиям из металла пришли полимеры. Пластиковые магистрали вытесняют подверженную коррозии сталь ввиду лучших эксплуатационных характеристик.
На зміну виробам із металу прийшли полімери. Пластикові магістралі витісняють сталь, що піддається корозії, з огляду на кращі експлуатаційні характеристики.
-
Поліпропілен (ПП).
-
Полівінілхлорид (ПВХ).