Стати партнером

Звіт з ринку обладнання для опалення січень – липень 2021

15.09.2021
Звіт з ринку обладнання для опалення січень - липень 2021

Компанія «Світ-тепла» щорічно складає звіт, що дозволяє ознайомитися з динамікою розвитку ринку теплообладнання та його експорту. Завдяки цій інформації дилери та інвестори зможуть визначити для себе найбільш вигідний сегмент для співпраці – експортерів, бренди, ґрунтуючись на тому, яке обладнання є кращим серед покупців.

Ми завжди відкриті до співпраці, і ми маємо чим пишатися. Цей звіт, де ми надаємо головну інформацію, є частиною переваг, які ми пропонуємо нашим партнерам.
А оскільки питання про встановлення опалювальних котлів останнім часом стає все більш актуальним, неважко зрозуміти реальний потенціал цієї галузі.
Аналізуючи ємність імпорту товарними групами, чітко простежується зростання частки імпорту газових котлів за останній рік, при цьому радіатори сталь, РР опалювального водопостачання та каналізація продовжують користуватися стабільно високим попитом. А ось електричний котел при цьому на внутрішньому ринку почав втрачати свою популярність.

Попит на котли залишається стабільно високим

Котли газові – топ імпорту у 2021 році. Це значною економією коштів, їх компактністю і легкістю у використанні та обслуговуванні. При цьому електричні котли істотно змістилися вниз списку. Підвищення вартості електроенергії відіграло не останню роль. Та ж ситуація спіткала і ТТ котли. За ними спостерігається невеликий приріст імпорту порівняно з минулим роком, але попит значно впав.

Німецькі системи каналізації – лідери імпорту

Лідером з виробництва високоякісних труб, коли каналізація в приватному будинку – може бути встановлена надійно і без проблем, залишається німецький бренд Ostendorf, частка імпорту якого зросла порівняно з минулим роком на 3%, і становить 23%. У трійці лідерів також Installast (Пакистан) – 13% та MAGNаplast (Німеччина) – 9%.
Першість Ostendorf цілком виправдана, адже компанія з 45-річним досвідом роботи є одним із провідних виробників систем для каналізації у себе на батьківщині.

Поліпропіленові труби – оптимальний варіант для систем опалення
Однією з головних переваг поліпропіленових труб є високий рівень теплоізоляції, що дозволяє до мінімуму звести тепловтрати.
Лідер минулого року компанія-виробник поліпропіленових труб, EKOPLASTIK, показала приріст імпорту на 1,3%, продукція польського виробника kan therm system – 2,8%, а турецька Firat – на 3,8%.

Туреччина лідирує в імпорті сталевих панельних радіаторів
За нашими даними, сьогодні продукція дев’яти країн – постачальників активно представлена на ринку України. П’ятірку лідерів відкриває Туреччина (44%), імпорт якої майже вдвічі перевищує італійську (23%), за ними – Німеччина (11%), Болгарія (7%), Словаччина (6%).
Серед турецьких виробників першість належить DJOUL. За останній рік продукція цієї торгової марки виявилася навіть більш затребуваною, ніж великих компаній, як ROMSTAL, FORNELLO і Kalde.
Відмінні результати у новачка – імпортера, ТМ Fornello. На українському ринку він зовсім недавно, але вже на півдорозі до конкуренції з лідерами.

Радіатори секційні алюмінієві та біметалічні
На ринку України представлено понад 30 брендів секційних алюмінієвих та біметалевих радіаторів. При цьому між ними завжди існує величезна конкуренція. Щороку одні ТМ зникають, інші з’являються. У 2021 році динаміка змін серед брендів також яскраво простежується.
Якщо у 2020 році у топі були ТМ KOER та HERTZ, то у 2021 їх з легкістю замінили бренди Alltermo та Atlant, EcoLite.
Незмінний лідер з експорту секційних алюмінієвих та біметалевих радіаторів в Україну – Китай (66%). Утричі менший імпорт у Італії (23%), за якою йдуть РФ (9%) та (2%).

Польський виробник Defro зберігає першість з імпорту котлів
Котли тт останній рік продовжують утримувати свої лідируючі позиції щодо популярності на внутрішньому ринку опалювальної продукції в Україні. Першість у їхньому імпорті належить Польщі (66%), за нею йдуть Чехія (26%) та Туреччина (9%).
Якщо аналізувати ринок імпорту за брендами, то в трійці лідерів імпорту твердопаливних котлів намітилися невеликі зміни, порівняно з минулим роком. Частка імпорту ТМ Defro знизилася на 9%, бренду Atmos зросла на 7% і на місце лідера вийшов бренд Metal Fach.
Незважаючи на невелике зменшення показників, польський виробник Дефро вже давно зарекомендував себе як надійний постачальник високоякісного обладнання для опалення. І у 2021 році примножив свій експорт на більш ніж 12 тонн.